Thomas Indermühle

Thomas Indermühle on sündinud 1951 aastal Bernis Šveitsi muusikute suguvõsas, oboed õppis nimekate pedagoogide ja solistide Heinz Holligeri (Freiburgi muusikaülikool) ja Maurice Bourgue (Pariis) juhendamisel. Õpingute lõpetamise järel töötas ta mitmeid aastaid soolo-oboena Madalmaade Kammerorkestris Amsterdamis ja Rotterdami Filharmoonia orkestris. 1974 aastal saavutas ta Praha rahvusvahelisel konkursil laureaaditiitli, 1976 aastal võitis Münchenis rahvusvahelise ARD konkursi.

ARD konkursivõidule järgnesid esinemised solistina pea kõikides Euroopa riikides, USAs, Kanadas, Mehhikos, Jaapanis, Koreas ja Austraalias. Mitmed tuntud heliloojad, teiste hulgas Manfred Trojahn, Wolfgang Rihm, Akira Nishimura ja David Philip Hefti, on pühendanud Thomas Indermühlele oboekontserte. Indermühle on salvestanud paljudele plaadifirmadele, teiste hulgas Philips, EMI, Claves, Novalis ja Camerata Tokyo.

Oma loomingulises tegevuses peab Thomas Indermühle oluliseks tööd ansambliga „Ensemble Couperin“, tegevust dirigendina ja eriti pedagoogilist tööd oboeüliõpilastega. Professor Indermühle on olnud vastutav oboeõppejõud Zürichi muusikaülikoolis 1984 aastast ja 1989 aastal kutsuti ta oboeprofessoriks Karlsruhe muusikaülikooli. Silmapaistvalt palju maailma tipp-orkestrite oboemängijaid ja soliste on õppinud Thomas Indermühle juures, teiste hulgas ka mitmeid Eesti muusikuid.