Karel Dohnal

Karel Dohnal on õppinud Prahas, Londonis, Berliinis, Hilversumis ja St.Petersburgis. Regulaarne ja tihe kontserttegevus katab Euroopa, Aasia, Põhja- ja Lõuna-Ameerika, sisaldades repertuaari klassitsismist kuni maailma esiettekanneteni. Karel Dohnal on mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat. Arvukad kammermuusikaprojektid on toimunud koostöös Tokyo keelpillikvartetiga, Talich keelpillikvartetiga, Pavel Haas´i keelpillikvartetiga, aga ka näiteks kuulsa sopranisolisti Edita Gruberiga.

Hetkel on ta muusikakollektiividest tihedamalt seotud PhilHarmonia Oktetiga, Trio Amadeusega ja Praha Riigiooperi orkestriga. Karel Dohnal tegeleb intensiivselt uue muusika interpretatsiooniga, tema Stockhauseni „Arlekiini“ ja Hillborgi klarnetikontserdi ettekanded, mis sisaldavad ka liikumist ja pantomiimi, on leidnud laialdast ja kõrget tunnustust ning sooja vastuvõttu. Ta juhendab regulaarselt meistriklasse Euroopa muusikakõrgkoolides ja on Ostrava Ülikooli Kunstide fakulteedi professor. Ta on salvestanud palju nii Tšehhi raadio fonoteeki kui CD-dele, tema viimane CD sisaldab Francaix, Kubin´i ja Kabelac´i klarnetikontserte koos Praha Raadio Sümfooniaorkestri ja Olomouci Moraavia Filharmoonia orkestriga. Käesolev hooaeg toob esinemisi solistina koos Esseni Filharmoonikutega (Copland, Mozart), Praha Raadio Sümfooniaorkestriga (Kabeláč), Györi Filharmoonikutega (Kubín), Liepaja Sümfooniaorkestriga (Weber) ja sooloõhtuid Hollandis, Portugalis, Poolas, Lätis ja Küprosel. Karel on Selmer-artist ja D´Addario-artist, ta mängib Selmer Recital klarnetitel ning kasutab D´Addario Woodwinds Reserve Classic klarnetitroste.