Ilze Urbane

James Galway on iseloomustanud Ilze Urbanet sõnadega “Läbinisti andekas muusik, üks oma põlvkonna silmapaistvamaid flöödimängijaid. Tal on täielik kontroll instrumendi üle, kaunis laulev toon ja imeline loomulik musikaalsus”.

Ilze Urbane sündis 1971. aastal Lätis. Flöödimängu alustas 7-aastasena Darzinsi muusikakoolis Imants Sneibisi klassis. Pärast Läti Muusikaakadeemia lõpetamist 1992 aastal (Vilnis Strautinsi flöödiklass) jätkas ta õpinguid Ameerika Ühendriikides, Dallases (Southern Methodist University) ja Julliardis New Yorgis (prof.Carol Wincenc), täiendades hiljem oma oskusi Inglismaal Trevor Wye Stuudios ja Šveitsis James Galway juures. Ilze Urbane on võitnud auhinnalisi kohti mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel: teine koht Concertino Praga International Competition 1986, esikoht Üleliidulisel konkursil 1987 (endine NSVL konkurss), teine koht Berni Rahvusvahelisel konkursil (Šveits, 2000).

Ilze Urbane esinemisgeograafia solistina on lai, sisaldades kontserte USAs, Prantsusmaal, Tšehhis, Soomes, Saksamaal, venemaal, Leedus, Eestis ja Jaapanis. 1997 aastal salvestas ta oma esimese soolo CD Saksa BMG plaadifirmale Annemarie Classics. Samuti on ta mänginud mitmetes USA orkestrites ja olnud orkestrisolistiks mitmetes olulistes Euroopa orkestrites, teiste hulgas Moskva virtuoosid ja KREMERata  Baltica, Gidon Kremeri dirigeerimisel. Ilze Urbane on andnud meistriklasse muuhulgas Luxemburgis, Prantsusmaal, Rootsis, Leedus, Tšehhis ja Itaalias. Praegusel hetkel mängib Ilze Urbane Läti Rahvussümfooniaorkestris ja on Läti Muusikaakadeemia flöödiprofessor, samuti esineb aktiivselt soolokontsertidega ja kammermuusikaprojektidega.

Ilze Urbane on SCHILLE – artist, ta mängib käsitööna valmistatud SCHILLE hõbeflöödil, kasutades  SCHILLE “PAGODIUM” huulikut.