Arvydas Kazlauskas

Arvydas Kazlauskas (b. 1982) on Lätis üks juhtivaid saksofonit mängijaid. Arvutist harjunud akadeemilise muusikuna ei piirdu ainult “tõsise” / klassikalise muusikaga ja ta on tuntud oma loomingulise uudishimu tõttu. Arvydas on alati ette ootamatu muusikakeskkonna seiklus, mille tulemuseks on koostöö teiste žanrite muusikutega ja veel tundmatute muusikaliste alade uurimine. Arvydas Kazlauskas mängimist on kirjeldatud kui “(…) erakordselt kõrgeid heli, liigenduse ja emotsionaalsete nüansside omadusi (…)”. (A.Znotiņš, Diena).

A.Kazlauskas sündis Leedus Vilniuses, kus ta sai oma põhikooli muusikaline haridus. Siis lõpetas ta Läti Riias Jazeps Vitoldi Läti Muusikaakadeemia koos täiendava Erasmuse uuringuga Johannes Ernsti ülikoolis Universitat der Kunste Berliinis. Arvydas on osalenud mitmetes meistrikursustes selliste kunstnikega nagu Arno Bornkamp, ​​Claude Delangle, Vincent David, Joel Versavaud ja Daniel Gauthier. A.Kazlauskas on rahvusvaheline saksofoni võistluste auhinna võitja: Rahvusvaheline Hillar Kareva saksofonisti ja trumpetide konkurss (2003, Tallinn, 1. koht), Jurjanu Andreje III rahvusvaheline konkurss “Woodwind Instruments” (2005, Riia, Grand Prix) 3. rahvusvaheline saksofoni konkurss “Alpid – Adria – Doonau” (2005, Nova Gorica, 2. koht). Arvydas on teinud koostööd lauljate Gunta Davidcuka ja Baiba Berke’ga, pianistide Reinis Zarinsi ja Agnese Eglina, Sinfonietta Riia stringikvartetiga, Dirt Nonet, DJ Kri’ga. Arvydas oli aastatel 2006-2013 Riia saksofonikvarteti liige, mille käigus andis ta mitmeid autorite, nagu Rihards Dubra, Liga Celma, Valdis Muktupavels, Nic Gotham jt esietendusi.

Solisti arvates on Arvydas esitanud Läti Riikliku Sümfooniaorkestri, Läti Riikliku Kammerorkestri Sinfonietta Riiga, professionaalse Woodwindi orkestri Riia, orkestri Sinfonia kontserdantide ja Leedu Riikliku Sümfooniaorkestriga. Kammernikuna või solistiga on ta esitanud Poolas, Leedus, Norras, Suurbritannias, Saksamaal, Iisraelis, Itaalias, Iirimaal, Rumeenias ja Bulgaarias. Arvydas on Läti Muusikaakadeemia Jazeps Vitolsi saksofoni dotsent. Ta on andnud meistrikursused Udine (Itaalia), Vilnius (Leedu), Dublin (Iirimaa), Jeruusalemm (Iisrael). Kolm aastat oli ta Erasmuse intensiivse üliõpilasprogrammi Brass & Jazz (2011-2013 Riia, Läti) saksofoniõpetaja ja ta on ka rahvusvaheliste üliõpilasfestivalide Riia saksofoni päevade kunstiline juht. Ta esineb heliloojate nagu Andris Dzenītis, Rolands Kronlaksi, Edgar Raginskise, Līga Celma, Linda Leimane, Juste Janulyte, Gabriel Jacksoni, Jachin Poussoni jt teoseid.

Aastal 2014 esines A.Kazlauskas koos Läti Riikliku Sümfooniaorkestriga Normunds Sne’is Andris Dzenītise saksofonikontserdiga E (GO), mis hiljem sai kategooriasse “Uus Aasta Aasta” Läti “Great Music Award” .

Aastal 2017 nimetas A.Kazlauskas Läti “Suur muusika auhind” kategoorias “Aasta muusik”.